בנייה והספקת אדניות עץ עצטרובל

אדניות מעץ הן דרך נוחה ולא יקרה לקבל מראה אלגנטי וחמים של פינה ירוקה בכל מקום שרק תרצו. אדניות מעוצבות בשילוב צמחיה יפה ומטופחת יכולות להאיר ולשדרג כל חלל כגון גג, מרפסת, גינה ואף לובי בבניין משותף. כמו כן ניתן לייצר אדניות עץ מותאמות ללקוחות עסקיים – משרדים, מסעדות ובתי קפה.

למה אדנית מעץ?

אדניות מעץ מיועדות לשתילה מגודרת של צמחים שונים כגון פרחים, צמחי תבלין, עצים וכו'. בעזרת אדניות עץ ניתן להשיג מראה של גינה בחללים שונים בהם אין אופציה לטפח גינה אמיתית. אך גם בגינה יש יתרון לאדנית עץ כי ההשקעה של טיפוח צמחים באדנית היא קטנה בהרבה מטיפוח של גינה שלמה ואף חוסכת הרבה בעלויות ההשקייה.
ישנן אדניות העשויות מחומרים אחרים כגון מתכת או פלסטיק במגוון צבעים, אך רק אדניות מעץ נותנות תחושת חמימות, משתלבות יפה בגינה/ רצפת דק ומקרבות אותנו בתחושה לטבע אמיתי.

סוגי אדניות עץ

ישנן מספר אופציות לסוגי העצים מהם ניתן לבנות אדנית.

אורן פיני – עץ רך וקל לעבודה, הוא עובר תהליכי טיפול נגד רטיבות, מזיקים ועמיד לפגעי מזג האוויר.
עץ איפאה – עץ קשה בעל צפיפות גבוהה, עמיד לשחיקה מזיקים ופגעי מזג אוויר אך קשה יותר לעבודה.
עץ גושני – נותן מראה כפרי ועתיק, עץ חזק ועמיד, גם הוא עמיד למזיקים ופגעי מזג האוויר.

ניתן להזמין אדנית עץ בגדלים שונים כתלות בצמחים אותם מעוניינים לשתול. הלקוח יכול לבחור אם לצבוע את האדנית ולעטר אותה או להשאירה בצבע העץ הטבעי.

ניתן לשתול את הצמחים ישירות באדנית מעץ או בתוך אדנית פלסטיק שנכנסת לאדנית העץ וכך הוא נשמר לאורך שנים רבות יותר.

שיקולים בבחירת אדנית עץ

  • גודל: אם מתכננים לשתול צמחי תבלין אפשר לבחור באדנית לא גדולה ולהוסיף חוצצים כך ששורשי הצמחים לא יתערבבו ואם יהיה צורך להחליף אחד מהם לא נפגע בצמיחתם של האחרים. אם מתכוונים לשתוץ עץ פרי – עדיף לבחור באדנית גדולה ויציבה שתוכל להכיל את הגודל אליו העץ יגיע.
  • מקום ההתקנה: להחליט האם אתם מעדיפים אדנית המונחת על הקרקע או אדניות תלויות.
  • השקייה: האם אתם מתכוונים לטפל בצמחים עצמאית או מעדיפים להתקין מערכת השקייה פנימית? אם ישנן מספר דרכי ניקוז וכדאי לשקול מה יתאים לצורך שלכם.
שיקולים אלו משפיעים כך שלדוגמא בבנייה ומיקום אדניות עץ יש לקחת מספר גורמים בחשבון כגון, גודל האדנית מעץ וכמות החול והצימחייה שיהיו בתוכה ובהתאם לכך יקבע עובי העץ וחוזק האדנית הרצוי. כמו כן חשובים גם פתחי הניקוז למים ומיקום האדנית מעץ ביחס לאור השמש. אדניות עץ על אדן חלון שאינן מקובעות היטב עלולות לסכן את עוברי האורח.

בחברת עצטרובל ניסיון של שנים רבות בעבודה עם אדניות עץ מול גננים, מעצבים ולקוחות שונים, לפיכך אדניות העץ שלנו מותאמות בדיוק רב לתנאי השטח והקו העיצובי המתבקש.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות