אם אתם מעדיפים להימנע מעבודה מיותרת בחצר או גרים באקלים שאתם משקים דשא יבש כל הקיץ, ייתכן שאתם שוקלים מעבר לדשא מלאכותי. בעוד לדשא מלאכותי יש את היתרונות שלו, בעיקר פחות תחזוקה, יש לו גם כמה חסרונות. דשא אמיתי ודשא סינטטי לשניהם יש תכונות חיוביות ושליליות שאתם צריכים להיות מודעים אליהם לפני קבלת החלטה.

תחזוקת דשא סינטטי לעומת תחזוקת דשא טבעי

דשא טבעי לכל הפחות, צריך להיות מכוסח בחודשי הקיץ, וצריך לגרפו להסרת עלי שלכת בסתיו. עם זאת, שמירה על דשא בריא ומושך לעתים קרובות דורשת יותר מאשר מטיפול מינימלי.דשא שופע בדרך כלל דורש הפריה תקופתית, כמו גם השקיה במזג אוויר יבש. לעיטים צריך גם חומר הדברה אם זחלים, פרעושים או חרקים מזיקים אחרים מרגישים בנוח על הדשא. מדשאות מלאכותיות הן הרבה יותר קלות לטיפול מאשר דשא אמיתי. דשא מלאכותי אינו דורש כיסוח, דישון או השקיה ולא מושך חרקים מזיקים. דשא מלאכותי עלול גם להפוך את החלק הפנימי של הבית שלך קצת יותר נקי, ללא לכלוך,עלים או בוץ שמגיעים מהדשא הטבעי.

מראה ותחושה בדשא סינטטי לעומת דשא טבעי

למרות שדשא מלאכותי עשוי להיות קל יותר לטיפול מאשר דשא טבעי, יש אנשים שמתקשים לקבל את התחושה של דשא מלאכותי. בעוד דשאים סינטטים  באיכות גבוהה רכים יותר ודי נוחים להליכה ברגליים יחפות , דשא מלאכותי לא מרגיש בדיוק כמו דשא אמיתי. בעלי בתים רבים גם לא אוהבים את הקול שמשמיע דשא מלאכותי כאשר דורכים עליו. בעוד התחושה של דשא מלאכותי לא יכולה להיות בדיוק אותו דבר כמו הדבר האמיתי, המראה של דשא סינטטי ברמה גבוהה יכול בקלות להטעות את החברים והשכנים שלך. ישנם אפילו דשאים סנטטים בגוון משתנה ליצירת מראה טבעי ככל האפשר. דשאים באיכות נמוכה יותר פחות יקרים, וקל יותר לזהות שהם לא טבעים.

עלויות דשא סינטטי לעומת עלויות דשא טבעי

התקנת דשא מלאכותית עולה יותר באופן משמעותי מאשר דשא טבעי. דשא סינטטי דורש שהחצר הישנה תהיה חפורה ומפולסת, רצוי ששכבה של כדורי גומי תהיה מותקנת והדשא המלאכותי יונח עליה. כאשר משווים את המחירים, חשוב לזכור שדשא אמיתי דורש גם הוצאות שוטפות תחזוקה וכיסוח, בקרת חרקים והשקיה, בעוד שדשא מלאכותי חוסך תחזוקה שוטפת למשך 15-20 שנים.

השפעה על הסביבה

קשה להכריז על מנצח כאשר מנסים לקבוע איזה סוג של דשא הוא יותר ידידותי לסביבה. דשא אמיתי פועל כמסנן לנגר מים, אבל דשא מלאכותי לא דורש דשנים או חומרי הדברה, המזהמים את נגר המים.  דשא סינטטי סופג חום, במיוחד כאשר הטמפרטורות בגובה 40 מעלות ומעלה, ועלול לגרום לגידול בצרכי מיזוג אוויר, בעוד לדשא טבעי יש אפקט קירור. מצד שני, מכסחות וקוצצים אוטומטיים משמשים לשליטה על דשא אמיתי, ויוצרים פליטה שתורמת לזיהום אוויר ומוסיפים לזיהום רעש.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות