פרגולת עץפרגולת הצללהפתרונות הצללהפרגולהפרגולת עץ עם מאוורר תקרה

סוגי חומרים בשימוש בבניית פרגולות קירוי והצללה

פרגולה חיצונית היא תוספת מתבקשת לגינה, למרפסת או לאזור חיצוני. מלבד לספק פתרון הצללה או קירוי, יש ביכולתה להוות מבנה דקורטיבי המוסיף חן לכל שטח קיים. ניתן לתכנן ולבצע פרגולות בצורות ובגדלים שונים. תכנון הפרגולה יעשה בהתאם למטרה העיקרית של הבנייה וישפיע ישירות על הסוגים השונים של החומרים שיהיו בשימוש.

פרגולה מחולקת ל-3 חלקים : קונסטרוקציה ,פתרונות קירוי ופתרונות הצללה.

ניתן לבנות קונסטרוקציה לפרגולה מעץ , קונסטרוקציה לפרגולה מלבנים או קונסטרוקציה לפרגולה מברזל ואלומיניום קירוי הפרגולה יכול להיעשות מעץ , ברזל , PVC או רעפים.

הצללת הפרגולה תעשה  ע"י יריעות מחומרים שונים המתאימים  לחסימת אור השמש ישנם שילובים רבים ואפשרויות בחירה רבות בין חומרים לבנייה וקירוי הפרגולה

דוגמאות לשילובי פרגולות וקירויים אפשריים:

פרגולות בעלות שלד – קונסטרוקציה מעץ

פרגולה בעלת שלד וקירוי מעץ
פרגולה בעלת שלד עץ עם קירוי PVC
פרגולה בעלת שלד עץ עם קירוי אלומיניום

פרגולות בעלות שלד – קונסטרוקציה מברזל

פרגולה בעלת שלד וקירוי מברזל ואלומיניום
פרגולה בעלת שלד ברזל עם קירוי PVC
פרגולה בעלת שלד ברזל עם קירוי עץ
פרגולה בעלת שלד ברזל עם קירוי רעפים

פרגולות בעלות שלד – קונסטרוקציה לבנים\אבן

פרגולה בעלת שלד לבנים\אבן עם קירוי PVC
פרגולה בעלת שלד לבנים\אבן עם קירוי אלומיניום
פרגולה בעלת שלד לבנים\אבן עם קירוי רעפים

 

פרגולות עץ

פרגולת עץ יכולה להיות מבנה עצמאי ופרגולה גם יכולה להבנות כחלק מקיר כאשר הפרגולה נשענת על הקיר. עץ יכול להכיל שני עיצובים כאלה. עץ הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר לפרויקט כזה. בצביעת הפרגולה בלכה שקופה נשמר המראה הטבעי של העץ שיפה ונותן מראה כפרי לפרגולה , אבל  זה עניין של טעם ושיש שיעדיפו לצבוע את הפרגולה בצבעי לכה אטומים. ישנם כמה סוגי עץ שמתאימים לבניית פרגולה. חלקם עשוי להיות יותר מתאים עבור תנאי חוץ מאשר אחרים.
הסוגים הנפוצים ביותר של עץ המשמשים לבניית פרגולות כוללים עץ אורן דו שכבתי ורב שכבתי,דגלס פייר, וכל סוגי העץ הטובים יותר מכילים שמנים טבעיים ההופכים אותם עמידים יותר בפני ריקבון , פטריות וחרקים , ובפני נזקי התרחבות והתכווצות העץ והופעת כתמים וסדקים. בכל מקרה יש לצבוע את הפרגולה בשכבת לקה להגנה מפגעי מזג אויר.

פרגולות אלומיניום וברזל

בניית פרגולה ממתכת  יכולה להיות לא פופולרית מאוד בעיניהם של אנשים שמעדיפים לקבל מראה טבעי, כפרי. עם זאת, אחרים עשויים להעדיף פרגולה ממתכת. ובמקרה כזה בניית פרגולה ממתכת היא הבחירה הנכונה. מיותר לומר שהמתכת עמידה וחזקה מאוד. אם הפרגולה הולכת להיות גדולה אז פרגולה ממתכת היא העמידה ביותר.הבעיה העיקרית של מתכת היא כמובן חלודה , ולכן  יש לעבוד עם מתכות מגלוונות נכונות ולשמר את המתכת  באופן קבוע עם חומרי איטום מתאימים אשר ימנעו התעוררות חלודה .

קירוי הפרגולה

כאשר מתייחסים לקירוי פרגולה הכוונה היא למניעת חדירת מים ו\או הצללה מקרני שמש.
קירוי הפרגולה יכול להעשות משימוש בשילוב חומרים קרי: עץ, ברזל, PVC, לוחות סנטף או פוליגל, אנדוליין, רעפי שינגלס אמריקאי או רעפים קלאסיים מקומיים.
פי וי סי – PVC  – אפשרות טובה מאוד לקרוי פרגולה. שימוש בסוג PVC עבה לקרוי הפרגולה הוא חכם מאוד הPVC הוא חומר עמיד וימנע את הבעיות שמתכת ועץ יכולים לגרום בשל תנאים חיצוניים. כמו כן, יש את היתרון של לא דורש הרבה תחזוקה, אם בכלל.

הצללת הפרגולה

החומרים להצללת הפרגולה יבחרו לפי מידת ההצללה המתבקשת, הכיוונים והטעמים הדקורטיביים במנחים את המבנה בכללותו.
ניתן לבחור בין חומרים רבים המוצעים בשוק, ביניהם ניתן לפגוש חומרים שונים של עץ רך או קשה המשמשים כפסי הצללה או תריסים בצפיפות משתנה. שימוש באלומיניום או ברזל שכיח גם כן. בדי PVC או דרלון או ברזנטים יתאימו אף הם לצורכי הקרוי, וניתן לשלבם לפי הצורך במבנה הקיים.

שלד הפרגולה(קונסטרוקציה)

קונסטרוקצייות מהן נהוג לעשות שימוש בעט תכנון ובניית הפרגולה עשויים בדך כלל מחומרי הברזל והעץ השכיחים הקיימים בשוק.
ניתן לעשות שימוש באביזרי טליה לצורכי עיגון בסמוך למבנה הקיים, ו\או לעשות שימוש במבחר עמודים המותאמים לאופי השלד עצמו.
 

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות