פרגולה חיצונית היא תוספת נחמדה לגינה, למרפסת שלך או לאזור חיצוני. מלבד לספק קצת צל או כיסוי, יש לה גם מטרה דקורטיבית. ניתן לבנות פרגולה בצורות ובגדלים שונים. בהתאם למטרה העיקרית לבנייה והיא גם תשפיע ישירות על הסוגים השונים של החומרים שיהיו בשימוש.
להלן פרוט אפשרויות בחירת החומרים מהן נבנה פרגולה:

1.פרגולות עץ

פרגולות עץ יכולה להיות מבנה עצמאי ובנוסף, פרגולת עץ יכולה להבנות כחלק מקיר כאשר הפרגולה נשענת על הקיר. עץ יכול להכיל שני עיצובים כאלה. עץ הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר לפרויקט כזה. בצביעת הפרגולה בלכה שקופה נשמר המראה הטבעי של העץ שיפה ונותן מראה כפרי לפרגולה , אבל  זה עניין של טעם ושיש שיעדיפו לצבוע את הפרגולה בצבעי לכה אטומים. ישנם כמה סוגי עץ שמתאימים לבניית פרגולה. חלקם עשוי להיות יותר מתאים עבור תנאי חוץ מאשר אחרים. הסוגים הנפוצים ביותר של עץ המשמשים לבניית פרגולות כוללים עץ אורן , עץ איפאה , עץ טייגר-ווד , עץ טיק סוגי העץ הטובים יותר מכילים שמנים טבעיים ההופכים אותם עמידים יותר בפני ריקבון , פטריות וחרקים , ובפני נזקי התרחבות והתכווצות העץ והופעת כתמים וסדקים. בכל מקרה יש לצבוע את הפרגולה בשכבת לקה להגנה מפגעי מזג אויר.

2.פרגולת מתכת

בניית פרגולה ממתכת לא יכולה להיות לא פופולרית מאוד בעיניהם של אנשים שמעדיפים לקבל מראה טבעי, כפרי. עם זאת, אחרים עשויים להעדיף פרגולה ממתכת.
ובמקרה כזה בניית פרגולה ממתכת היא הבחירה הנכונה. מיותר לומר המתכת עמידה וחזקה מאוד. אם הפרגולה הולכת להיות גדולה זאת  פרגולה ממתכת היא העמידה ביותר.הבעיה העיקרית של מתכת היא כמובן חלודה , ולכן  יש לעבוד עם מתכות מגלוונות נכונות ולשמר את המתכת  באופן קבוע עם חומרי איטום מתאימים אשר ימנעו התעוררות חלודה .

3. פרגולת אבן או לבנים

ישנם שיעדיפו לבנות פרגולה מלבנים או אבן. זה קורה בדרך כלל כשיש כוונה להתאים את הפרגולה עם החזות של הבית, במיוחד אם הפרגולה מחוברת לאחד מהקירות חיצוניים של הבית. פרגולת אבן או לבנים חזקה מאוד , עמידה יחסית בפני פגעי מזג אויר ודורשת תחזוקה נמוכה.