האם נדרש היתר לבניית פרגולה ? האם חוקי לבנות קירות לפרגולה ? היכן מותר למקם את הפרגולה ? מהו הגודל המותר לבניית פרגולה? מהם החומרים המותרים לבניית פרגולה ?

התקנות לבניית פרגולה המופיעות כאן הן בגדר המלצה בלבד. לכל עיר ועירייה תקנות שונות לבניית פרגולה, אשר מומלץ לעיין בהן לפני בניית הפרגולה.

על פי החוק, פרגולה היא מבנה ללא קירות בעל משטח הצללה מישורי, הנתמך ע"י עמודים, כאשר המרווחים בין החלקים האטומים של ההצללה מחולקים באופן שווה ומהווים לפחות 40% ממשטח ההצללה.

היתר בניית פרגולה
כמו כל מבנה שבונים, כך גם בניית פרגולה דורשת היתר בנייה. היתר בניה לבניית פרגולה הוא היתר בנייה לעבודה מצומצמת, שניתן מהר יחסית. עבודה מצומצמת היא בנייה שאינה מגדילה את שטח המבנה.

בניית קירות לפרגולה
היתר הבנייה הרגיל לבניית פרגולה אינו מכסה בניית קירות לפרגולה (הפרגולה מוגדרת כמבנה ללא קירות), לכן במידה ונהיה מעוניינים לבנות קירות לפרגולה, הדבר מצריך אישור מיוחד.

מיקום הפרגולה
הפרגולה תמוקם בחצר, או על גג מבנה או במרפסת(מיקום הפרגולה על מרפסת זיזית – תלויה אסור).

גודל הפרגולה
בבניית פרגולה אסור שגודל הפרגולה יעלה על הגדול מבין או 15 מ"ר או 20% משטח החצר. בכל מקרה אסור שהפרגולה תהיה גדולה מ50 מ"ר. כל בניית פרגולה מעבר לגדלים שצוינו כאן דורשת היתרים מיוחדים. בבניית פרגולה על גג אסור שהפרגולה תהיה גדולה מהגדול מבין 10 מ"ר או שליש שטחו של הגג.

החומרים לבניית פרגולה
בניית הפרגולה תעשה מחומרים הנחשבים קלים וחזקים, כגון: סוגי עץ שונים ומתכות. תקנות החומרים לבניית פרגולה שונים מעיר לעיר, לכן מומלץ לעיין בתקנות של אותה עיר.

חברת עצטרובל בעלת ניסיון של שנים רבות בבניית פרגולות וידע רחב בנושא תקנות לבניית פרגולות בערים שונות.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות