בניית פרגולה מעץ גושני

ניתן לבנות פרגולות עץ מחומרים שונים ומגוונים, כאשר לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו. אחת האפשרויות הפופלאריות בשנים האחרונות היא בניית פרגולות עץ גושני. עץ גושני הוא עץ טבעי, מלא ובעל חתך רחב. לרב עץ אשוח או עץ ממשפחת האורנים. קורות העץ הגושני נלקחות מעץ שגדל לגובה בצורה ישרה ושסיביו ישרים כך שניתן לחתוך ממנו קורות עץ עבות וארוכות . העץ הגושני נחשב חזק ובעל מראה פראי יותר. לעיטים מגיע עם סדקים. גם אם העץ אינו סדוק, יכולים להיווצר עליו סדקים בהמשך, אך אין זה אומר שחוזקו של העץ נפגע.

בניית פרגולת עץ גושני

יתרונות פרגולות עץ גושני

מראה הקורות העבות של פרגולות עץ גושני משווה לפרגולה מראה רטרו כפרי חם יותר, שמבוקש בשנים האחרונות  ע"י לקוחות רבים.
בפרגולה מעץ גושני בשל צפיפות העץ ברוב המקרים אין צורך להעבירו טיפול להדברת מזיקים. אם נשתמש בקורות עץ ארוכות עבות וחזקות, זה יתרום ליציבות המבנה, וישנה לטובה את מבנה החללים ושיטת הבנייה. לדוגמה: קורת גג עליונה חזקה שמשחררת אותנו מהצורך בעמודים תומכים שתופסים מקום בחלל.

מצד אחד פרגולת עץ גושני נוחה לצביעה בשל שטח הפנים הרחב של העץ, מצד שני פרגולת עץ גושני תספוג כמות מאוד גדולה של שמן בצביעתה וכדאי להיערך בהתאם.

סוגי פרגולות עץ גושני

העץ הגושני מגיע במגוון רחב של חתכים מ10 ס"מ עד 45 ס"מ ויותר.

פרגולת עץ גושני לבן – בדרך כלל עץ אשוח המגיע מאירופה. זה סוג העץ הגושני הנפוץ ביותר לבנייה בעץ. הוא נחשב לעץ רך מאוד ונוח לעבודה.
פרגולת עץ אלון גושני – די שכיח בארץ, קשה יותר לעיבוד ובעל מראה יוקרתי וייחודי.
פרגולת עץ גושני דאגלס פייר – מגיע מצפון אמריקה ומתאפיין בקורות ארוכות עבודת וגמישות, ומהווה פתרון טוב כאשר יש צורך בקורות ארוכות ליצירת מפתחים רחבים, או יצירת חללים רחבים ומקורים ללא עמודים תומכים. צבעו חום ורדרד.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות