איך לתכנן את מטבח החוץ המושלם

עוד יותר ממטבח רגיל, מטבח חוץ (המוכר גם בשם מטבח חצר) חייב להצטיין באסתטיקה, בניקיון ובפונקציונליות. עיצובו חייב להתאים לשאר הבית, ול"לנדסקייפ" (תבנית נוף) שסובבת אותו. במקרים רבים, מטבח החוץ צמוד למתחם הסעודה והאירוח, עובדה המדגישה עוד יותר את הצורך בניקיון, באסתטיקה ובעיצוב המקנה תחושה נעימה ומעוררת תאבון.

 

מדוע אנשים בוחרים להתקין מטבח חוץ בחצר?

האם אתם הטיפוסים שמארחים? לעיתים נרצה ליצור חוויה "שוברת שגרה". כאשר מזג האוויר נאה, נבקש להקנות לנו ולאורחינו חוויית אירוח מרעננת ושונה. לשם כך, מטבח חוץ נגיש ומרווח, מקל את השתתפות האורחים בתהליך הכנת הסעודה. אין צורך להיות "כלוא" במטבח כאשר האורחים מבלים בחוץ. לפיכך, מטבח חוץ מהווה אלמנט חשוב ביצירת אירוע מוצלח בחצר הבית, או במרחב פתוח אחר – אירוע שמטבעו מאפשר אווירה נעימה וקלילה יותר.

בנוסף על סיבות אלה, למטבח חוץ יש עוד מגוון תכונות מועילות:

  • אוורור – במטבח חוץ אין צורך לחשוש לגבי ריחות לא נעימים, עשן שמתפזר ברחבי הבית, או שומנים שנישאים איתו ונדבקים לקירות.
  • ניקיון – לעיתים, במיוחד כאשר ישנה כמות גדולה של סועדים, לאכול בחוץ היא האופציה הטובה ביותר מבחינת ניקיון.
  • שני מטבחים – כאשר ישנה אפשרות למטבח חוץ, ניתן לבשל גם בבית וגם מחוצה לו וכך להכין מזון לכמות גדולה יותר של אנשים בזמן נתון. אפשרות זו נחוצה במיוחד בסעודות גדולות.

 

אז מה חשוב לנו בבחירת מטבח חוץ?

האפשריות הן אינסופיות – מטבח "אי" או צמוד קיר, גריל שעובד גם באמצעות גז או רק באמצעות פחם, מקרר חיצוני (כדי להפחית התרוצצויות בין הבית והחוץ…), פרגולה או פתרון הצללה אחר (למניעת טרחה במטבח תחת שמש ישירה…), והכול בעיצובים שונים ומגוונים.

במה כדאי להתמקד קודם כל? חשוב כי כל החומרים שמהם ייבנה המטבח יהיו עמידים בפני פגעי מזג האוויר השונים. לגבי ספק השירות – חפשו המלצות באינטרנט. בקשו לראות תיק עבודות, חדר תצוגות, או לפחות צילומים של עבודות קיימות. חברה ייחודית כגון "עצטרובל" תשמח להצמיד לכם מנהל או איש מקצוע אחר, שיהווה עבורכם איש קשר אשר ישקיע את הזמן ואת המאמץ הנדרשים בכדי להכיר אתכם ואת צרכיכם, ידע להציע לכם אפשרויות שיקלעו לטעמכם, ויוכל ליישם בשטח את חזונכם המשותף.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות