מאפייני דק מעץ איפאה

דק האיפאה שדחוס יותר וקשה פי שלושה מדק האורן, נחשב גם חסין יותר לאש , ויש המדרגים אותו כבטון וכפלדה ברמת העמידות לאש, כלומר דק איפאה מתנגד ללהבות הרבה יותר זמן מסוגי דק רכים יותר. בשל צפיפותו הרבה של דק האיפאה הוא אינו צף במים, ועמידותו של האיפאה לרטיבות גבוהה מאוד. הוא מכיל כמות גדולה יחסית של שמנים, ולכן דק האיפאה עמיד מאוד בפני נזקי חרקים ומזיקים השמן הטבעי שמכיל עץ האיפאה, יוצר עמידות גבוהה מאוד בפני טחב וריקבון, מה שהופך אותו לאידאלי לבנייה באזור החוף (לדוגמה: חלקים גדולים מהטיילת של קוני איילנד עשויים דק איפאה). כמו כן הוא שכיח מאוד בתור דק לבריכה. דק איפאה מחזיק מעמד בסביבות 25 שנה, אך אם מתחזקים אותו כראוי, הוא יכול להחזיק הרבה יותר. גווני דק האיפאה משתנים מחום צהבהב עד לחום אדמדם ולחום כהה.

אריחי דק איפאה

מהו עץ איפאה?

עץ איפאה הקרוי גם עץ אגוז ברזילאי, הוא עץ שמצוי בעיקר בדרום אמריקה ובחלקים מסוימים של מרכז אמריקה. עץ איפאה הוא אחד מסוגי העץ הצפופים ביותר הזמינים באופן סדיר בשוק. חלק גדול מעץ האיפאה מגיע ממקורות לא לגיטימיים ומכריתת יערות לא חוקית בדרום אמריקה, לכן יש לבדוק מהיכן קונים ולחפש אישורים ממוסדות כמו המועצה ליערות בני קימה, שמעידים שהעץ לא נכרת בצורה בלתי חוקית. בשל עמידותו, עץ האיפאה לרוב משמש לדק וציפוי בשטחי חוץ. אם נהיה מעוניינים להשתמש בעץ איפאה לשטחי פנים, אז יש להעבירו קודם כל תהליך יבוש, כדי להיפטר מהלחות הטבעית שלו. בשל תכולת השמן הגבוהה של עץ האיפאה, קשה יותר לספוג לתוכו צבעי שמן, ובשל צפיפותו הרבה קשה יותר לעבד את העץ לצורות מורכבות.

עצטרובל – בניית דקים מאיפאה

חברת עצטרובל בעלת ניסיון רב בבניית דקים מעץ איפאה ומאריחי דק איפאה, חיפויי מבנים בעץ איפאה ובניית דקים של איפאה סביב בריכות שחייה.

עץ איפאהעץ איפאה מלא עץ איפאה ברזיל

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות